Qendra për Informim e Kosovës (QIK) Qendra për Informim e Kosovës - Kosova Information Center

KQZ do tė shpallė konkurs pėr kryeshef ekzekutiv

Prishtinė, 20 gusht: Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) pritet tė shpallė sė shpejti konkursin pėr kryeshef ekzekutiv. Kryetari i KQZ-sė, Zait Xhemalji, ka thėnė pėr Radio Kosovėn se komisioni do tė mblidhet tė premten pėr tė shqyrtuar ēėshtjen e konkursit. “Neve na duhet shumė shpejt ta kemi kryeshefin ekzekutiv. Tė premten ne do tė bisedojmė pėr konkursin dhe do tė angazhohem qė konkursi tė shpallet sa mė shpejt”, ka thėnė Xhemalji. Konkursi pėr shef ekzekutiv tė KQZ-sė, i cili ishte shpallur kohė mė parė, ėshtė anuluar pėr shkak se asnjėri prej kandidatėve nuk i plotėsonte kriteret e caktuara me konkurs. Vlerėsimin e kandidatėve kishte bėrė njė panel, i pėrbėrė nga pėrfaqėsues tė subjekteve politike.
Qendra për Informim e Kosovës (QIK)
©1999-2015 — Prishtinë, Kosovë
Mundësuar nga VEVI Networks