Qendra për Informim e Kosovës (QIK) Qendra për Informim e Kosovës - Kosova Information Center

Filloi gjykimi kundėr dy tė akuzuarve nė rastin Bllaca

Prishtinė, 16 mars 2011 Ka filluar gjykimi i parė i rastit Bllaca, kundėr Fahredin Gashit e Hysri Ramės. Seanca ka nisur me dėshmitaren Hyrie Gashi, vajza e tė vrarit Sali Gashi. Pėr kėtė vrasje dhe pėr krime lufte ndaj popullatės civile asnjėri nga dy tė tė akuzuarit nuk e kanė pranuar fajėsinė. Megjithėse ishte paraparė qė dėshmitari i parė tė ishte Nazim Bllaca, dėshmia e tij ėshtė shtyrė pėr tė enjten. Avokatėt e Fahredin Gashit, ndėrkaq kanė akuzuar prokurorinė pėr shkelje procedurash, madje edhe e kanė quajtur procesin, gjykim tė montuar dhe me qėllime tė caktuara politike.
Qendra për Informim e Kosovës (QIK)
©1999-2015 — Prishtinë, Kosovë
Mundësuar nga VEVI Networks