Qendra për Informim e Kosovës (QIK) Qendra për Informim e Kosovës - Kosova Information Center

Tė dėnuarit nė rastin “Bllaca 2”, ende nė arrati

Prishtinė, 26 shkurt 2013 - Tė dėnuarit nė rastin “Bllaca 2”, ende vazhdojnė tė jenė tė lirė, qė nga dita kur nuk u paraqitėn nė seancė. Ka 64 ditė qė Policia po kėrkon Shpresim Ukėn, Driton Hajdarin dhe Bekim Sylėn tė dėnuar pėr vrasjen e Ibush Kllokoqit dhe tentim-vrasjen e Adem Salihajt.. Qė tė tre janė tė dėnuar me gjithsej 34 vjet burgim, por vazhdojnė tė jenė tė lirė. Urdhėrarresti i gjykatės vazhdon tė jetė nė fuqi, e Policia thotė se nė baza ditore po angazhohet pėr gjetjen e tė dėnuarve, por deri tash pa sukses. I dėnuari maksimal nė kėtė rast, Shpresim Uka qė nga atėherė nuk ka kontaktuar as me avokaten e tij. Ajo beson nė pafajėsinė e klientit tė saj, pėr tė cilin thotė se pavarėsisht moskontaktit, do tė bėjė ankesė nė Gjykatėn e Apelit. Por, mbrojtja, me gjithė skadimin e tė gjitha afateve, nuk e ka pranuar aktgjykimin e shkruar. Kjo premtohet se do tė bėhet brenda pak ditėsh nga EULEX-i.

Qendra për Informim e Kosovës (QIK)
©1999-2015 — Prishtinë, Kosovë
Mundësuar nga VEVI Networks