Qendra për Informim e Kosovës (QIK) Qendra për Informim e Kosovës - Kosova Information Center

BDI nisi fushatėn pėr zgjedhjet lokale 2013

Gostivar, 4 mars 2013 - Bashkimi Demokratik pėr Integrim, mbrėmė mbajti Konventėn qendrore pėr zgjedhjet lokale 2013 nė qytetin e Gostivarit, ku janė prezantuar tė gjithė kandidatėt pėr kryetarė komune dhe listat e kėshilltarėve komunalė.
Nė kėtė konventė, me moton ‘Bashkė ndėrtojmė’, shefi i Shtabit zgjedhor Abdylaqim Ademi ka siguruar qytetarėt se komunat do tė jenė vend ku do tė debatohen do tė hartohen dhe realizohen projektet pėr tė pėrmirėsuar kushtet e qytetarėve pėr njė jetė mė tė mirė dhe mė cilėsore.
Para tė pranishmėve kryetari i BDI-sė Ali Ahmeti ka ftuar tė gjithė shqiptarėt e Maqedonisė si dhe komunitetet mė tė vogla t'i bashkangjiten shtėpisė mė tė ngrohtė tė Bashkimit Demokratik pėr Integrim sepse ata mendojnė edhe pėr mė tė vegjėlit
BDI nė kėto zgjedhje garon nė 37 komuna, me 22 kandidatė pėr kryetarė komunash dhe 37 lista pėr kėshilltarė me rreth 700 kandidatė.
Qendra për Informim e Kosovës (QIK)
©1999-2015 — Prishtinë, Kosovë
Mundësuar nga VEVI Networks